

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 250 mW |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Carbon Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Box |
| Resistance | 51 Ω |
| Temperature Coefficient | 0 ppm/℃ to 500 ppm/℃ |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02624
Ext.Price$0.02624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02624 | $0.02624 |
| 10 | $0.01312 | $0.13120 |
| 50 | $0.01009 | $0.50450 |
| 100 | $0.00776 | $0.77600 |
| 500 | $0.00694 | $3.47000 |
| 1000 | $0.00621 | $6.21000 |
| 3000 | $0.00573 | $17.19000 |
| 5000 | $0.00529 | $26.45000 |
| 10000 | $0.00480 | $48.00000 |
| 30000 | $0.00457 | $137.10000 |
| 50000 | $0.00436 | $218.00000 |
| 100000 | $0.00416 | $416.00000 |
